پایگاه امام مهدی عج

امروز : چهارشنبه۳۰. آبان ۱۳۹۷ مصادف با 12. ربيع‌الاول 1440
 
 
Developed by JoomVision.com

قیمت سیب زمینی مهمتر از ظهور است!؟

آیا نوع زندگیمان امام زمانی است یا بعبارتی دیگر امام زمان پسند هست؟ آیا نوع معاشرت های ما طوری هست که امام زمان هم وارد مجلسمان شوند، همنشین...

قیمت سیب زمینی مهمتر از ظهور است!؟

گفتگوی اختصاصی با معصومین 5

طی گفتگوی گذشته به بیان آثار شناخت امام پرداخته شد و آثاری چون «هدایت از گمراهی»، «قبولی اعمال»، «بالارفتن مرتبه»...

گفتگوی اختصاصی با معصومین 5

گفتگوی اختصاصی با معصومین (4)

بسم الله الرحمن الرحیم گفتگوی اختصاصی با معصومین (قسمت چهارم) متن چهارمین گفتگوی اختصاصی با حضرات معصومین علیهم السلام نیز هم اکنون آماده...

گفتگوی اختصاصی با معصومین (4)

هولوکاست در قرآن ؟!

همه ما با شنيدن واژه هولوكاست ماجراي ساختگي  القاء شده توسط يهود را به ياد مي آوريم.هيچكس حتي حق تحقيق در مورد چرائي اين ماجرا را نيز ندارد.محققين...

هولوکاست در قرآن ؟!

هشدار بسیار مهم امام رضا علیه السلام

«برخي از کساني که مودّت و دوستي ما اهل‏بيت را دستاويز ساخته ‏اند، زيان و فتنه‏ انگيزي‏شان بر شيعيان ما از دجّال بيشتر است». پرسيدند : اي فرزند...

هشدار بسیار مهم امام رضا علیه السلام

گفت و گوی اختصاصی با معصومین (3)

بسم الله الرحمن الرحیم.سلام علیکم ! سومین گفت و گوی صمیمی با حضرات معصومین علیهم السلام را از نظر می گذرانید. امیدوارم که مورد عنایت و رضایت...

گفت و گوی اختصاصی با معصومین (3)
Developed by JoomVision.com
نشانه ای از سال ظهور حضرت مهدی

نشانه ای از سال ظهور حضرت مهدی 

در روایتی از امام صادق عليه السلام بنا به نقل شيخ مفيد، آمده است: لا يخرج القائم الا في وتر من السنين سنه احدي او ثلاث او خمس او سبع او تسع: قائم (عليه السلام) خروج نمي کند مگر در سالهاي فرد

ادامه مطلب...

مرگ سُـــرخ

مرگ سُـــرخ 

در روايات فراواني گفته شده است: درآستانه ظهور جنگ‏هاي خونين‏ فراواني رخ خواهد داد که جمعيت بسياري از مردم به قتل خواهند رسيد. از اين مرگ به عنوان «مرگ سرخ» ياد شده است.حضرت علي‏ عليه السلام در اين باره فرمود:

ادامه مطلب...

خروج دابة الارض قبل از قیامت و یا اشراط الساعة

خروج دابة الارض قبل از قیامت و یا اشراط الساعة 

«خُروج دابةالارض» به معناي بيرون آمدن جنبنده از زمين‏است. اين‏پديده هم در روايات شيعه و هم در روايات اهل سنّت، مورد اشاره قرار گرفته و از آن به عنوان «اَشراط السّاعة» و يکي از نشانه‏هاي نزديک شدن قيامت ياد شده است. [1] .آنچه...

ادامه مطلب...

خروج خراساني

خروج خراساني 

در برخي از روايات «خروج خراساني» به عنوان يکي از نشانه ‏هاي ظهور بيان شده است. اگر چه در اين روايات به روشني او معرفي نشده است؛ ولي برخي او را مردي از بني‏تميم دانسته‏اند. [1] .اغلب رواياتي که نام او را برده‏اند، از خراساني...

ادامه مطلب...

خروج سيد حسني

خروج سيد حسني 

از جمله نشانه‏هاي ظهور «خروج سيد حسني» از طرف ديلم است. درباره شخصيت سيد حسني در روايات سخني نيامده، ولي رواياتي که سخن از خروج و کشته شدن او دارد تا حدودي به معرفي او پرداخته است.علامه مجلسي ‏رحمه الله گفته است: در حديث مفضل...

ادامه مطلب...

خروج عوف سلمي

خروج عوف سلمي  

يکي از نشانه‏هاي ظهور، خروج مردي به نام عوف سلمي از سمرقند است. وقتي به امام سجادعليه السلام گفته شد، ظهور حضرت مهدي‏عليه السلام را توصيف و دلايل و نشانه‏هاي آن را ذکر فرماييد، حضرت فرمود: «قبل از ظهور او، خروج مردي خواهد...

ادامه مطلب...

خروج شيصباني

خروج شيصباني 

مراد از «شيصباني» در روايات اهل بيت‏عليهم السلام، مردي از بني عباس و يا مردي دشمن اهل بيت‏عليهم السلام است؛ زيرا امامان‏عليهم السلام بني عباس را به بني شيصبان تعبير مي‏کردند و آن نام مردي بدکردار يا گمنامي [1]  است و آن بزرگواران...

ادامه مطلب...

خروج شعيب بن صالح

خروج شعيب بن صالح  

يکي از نشانه‏هاي ظهور، خروج مردي به نام شعيب بن صالح در سمرقند و يا نيشابور است. شيخ طوسي‏رحمه الله خروج او را به نقل از امام سجادعليه السلام اين گونه بيان کرده است: «خروج شعيب بن صالح پس از عوف سلمي و قبل از خروج سفياني است»....

ادامه مطلب...

Pre 1 2 3 4 5 6 7 8 Next

 
 
 
 
محل کنونی شما: ادعیه و زیارات ادعیه دعای حضرت مهدی در قنوت نماز(1)
 
 

دعای حضرت مهدی در قنوت نماز(1)

نامه الکترونیکچاپPDF

در برخی روایات و احادیث دو دعا منسوب به حضرت می باشد که این دعاها را در قنوت نماز می خوانده اند . این دعاها به نقل از کتاب صحیفة المهدی بدین شرح می باشد : اَللَّهُمَّ مالِکَ الْمُلْکِ تُؤْتِي الْمُلْکَ مَنْ تَشاءُ، وَ تَنْزِعُ الْمُلْکَ مِمَّنْ تَشاءُ ، وتُعِزُّ مَنْ تَشاءُ، وَ تُذِلُّ مَنْ تَشاءُ، بِيَدِکَ الْخَيْرُ اِنَّکَ عَلي کُلِّ شَيْ‏ءٍ قَديرٌ.
يا ماجِدُ يا جَوادُ، يا ذَاالْجَلالِ وَ الْاِکْرامِ، يا بَطَّاشُ ياذَاالْبَطْشِ الشَّديدِ، يا فَعَّالاً لِما يُريدُ، يا ذَا الْقُوَّةِ الْمَتينِ، يارَؤُوفُ يا رَحيمُ، يا لَطيفُ، يا حَيُّ حينَ لا حَيَّ.

اَللَّهُمَّ اَسْأَلُکَ بِاسْمِکَ الْمَخْزُونِ الْمَکْنُونِ، الْحَيِّ الْقَيُّومِ، الَّذي اسْتَأْثَرْتَ بِهِ في عِلْمِ الْغَيْبِ عِنْدَکَ، وَ لَمْ يَطَّلِعْ عَلَيْهِ اَحَدٌ مِنْ خَلْقِکَ.
وَ اَسْأَلُکَ بِاسْمِکَ الَّذي تُصَوِّرُ بهِ خَلْقَکَ فيِ الْاَرْحامِ کَيْفَ تَشاءُ، وَ بِهِ تَسُوقُ اِلَيْهِمْ اَرْزاقَهُمْ في اَطْباقِ الظُّلُماتِ مِنْ بَيْنِ الْعُرُوقِ وَ الْعِظامِ.
وَاَسْأَلُکَ بِاسْمِکَ الَّذي اَلَّفْتَ بِهِ بَيْنَ قُلُوبِ اَوْلِيائِکَ، وَاَلَّفْتَ بَيْنَ الثَّلْجِ وَ النَّارِ، لا هذا يُذيبُ هذا، وَ لا هذا يُطْفِي‏ءُ هذا.
وَاَسْأَلُکَ بِاسْمِکَ الَّذي کَوَّنْتَ بِهِ طَعْمَ الْمِياهِ، وَاَسْأَلُکَ بِاسْمِکَِ الَّذي اَجْرَيْتَ بِهِ الْماءَ في عُرُوقِ الْنَباتِ بَيْنَ اَطْباقِ الثَّري، وَسُقْتَ الْماءَ اِلي عُرُوقِ الْاَشْجارِ بَيْنَ الصَّخْرَةِ الصَّمَّاءِ.
وَاَسْأَلُکَ بِاسْمِکَ الَّذي کَوَّنْتَ بِهِ طَعْمَ الثِّمارِ وَ اَلْوانَها، وَاَسْأَلُکَ بِاسْمِکَ الَّذي بِهِ تُبْدِي‏ءُ وَ تُعيدُ، وَاَسْأَلُکَ بِاسْمِکَ الْفَرْدِ الْواحِدِ الْمُتَفَرِّدِ بِالْوَحْدانِيَّةِ، الْمُتَوَحِّدِ بِالصَّمَدانِيَّةِ وَاَسْأَلُکَ بِاسْمِکَ الَّذي فَجَّرْتَ بِهِ الْماءَ مِنَ الصَّخْرَةِ الصَّمَّاءِ، وَسُقْتَهُ مِنْ حَيْثُ شِئْتَ، وَاَسْأَلُکَ بِاسْمِکَ الَّذي خَلَقْتَ بِهِ خَلْقَکَ، وَرَزَقْتَهُمْ کَيْفَ شِئْتَ، وَکَيْفَ شاؤُوا.
يا مَنْ لاتُغَيِّرُهُ الْاَيَّامُ وَاللَّيالي، اَدْعُوکَ بِما دَعاکَ بِهِ نُوحٌ حينَ ناداکَ فَاَنْجَيْتَهُ وَمَنْ مَعَهُ، وَاَهْلَکْتَ قَوْمَهُ، وَاَدْعُوکَ بِما دَعاکَ بِهِ اِبْراهيمُ خَليلُکَ حينَ ناداکَ فَاَنْجَيْتَهُ وَجَعَلْتَ النَّارَ عَلَيْهِ بَرْداً وسَلاماً.
وَاَسْأَلُکَ بِاسْمِکَ الَّذي اِذا دُعيتَ بِهِ اَجَبْتَ ،يا مَنْ لَهُ الْخَلْقُ وَ الْاَمْرُ،يا مَنْ اَحاطَ بِکُلِّ شَيْ‏ءٍ عِلْماً، وَاَحْصي کُلَّ شَيْ‏ءٍ عَدَداً.
يا مَنْ لا تُغَيِّرُهُ الْاَيَّامُ وَاللَّيالي، وَ لا تَتَشابَهَ عَلَيْهِ الْاَصْواتُ، وَ لا تَخْفي عَلَيْهِ اللُّغاتُ،وَ لا يُبْرِمُهُ اِلْحاحُ الْمُلِحّينَ.
اَسْأَلُکَ اَنْ تُصَلِّيَ عَلي مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ، خِيَرَتِکَ مِنْ خَلْقِکَ، فَصَلِّ عَلَيْهِمْ بَاَفْضَلِ صَلَواتِکَ، وَ صَلِّ عَلي جَميعِ النَّبِيّينَ وَ الْمُرْسَلينَ، الَّذينَ بَلَّغُوا عَنْکَ الْهُدي، وَ عَقَدُوا لَکَ الْمَواثيقَ بِالطَّاعَةِ، وَ صَلِّ عَلي عِبادِکَ الصَّالِحينَ.
يا مَنْ لا يُخْلِفُ الْميعادَ، اَنْجِزْ لي ما وَعَدْتَني، وَاجْمَعْ لي اَصْحابي وَ صَبِّرْهُمْ، وَانْصُرْني عَلي اَعْدائِکَ وَاَعْداءِ رَسُولِکَ، وَلا تُخَيِّبْ دَعْوَتي، فَاِنّي عَبْدُکَ اِبْنُ عَبْدِکَ اِبْنُ اَمَتِکَ، اَسيرٌ بَيْنَ يَدَيْکَ.
سَيِّدي اَنْتَ الَّذي مَنَنْتَ عَلَيَّ بِهذَا الْمَقامِ، وَ تَفَضَّلْتَ بِهِ عَلَيَّ دُونَ کَثيرٍ مِنْ خَلْقِکَ.
اَسْأَلُکَ اَنْ تُصَلِّيَ عَلي مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ، وَ اَنْ تُنْجِزَ لي ما وَعَدْتَني، اِنَّکَ اَنْتَ الصَّادِقُ، وَ لا تُخْلِفُ الْميعادَ، وَاَنْتَ عَلي کُلِّ شَيْ‏ءٍ قَديرٌ.

 


پروردگا را! اي صاحب ملک هستي، بهر کس که خواهي ملک و سلطنت داده، و از هر که خواهي جامه ملک بدر مي‏کني، هر که را خواهي عزيز گردانده، و هر کسي را که بخواهي ذليل مي‏گرداني، خيرونيکي دردست توست، براستي که تو بر هر چيز توانائي.
اي بزرگوار، اي بخشنده، اي صاحب جلالت و عظمت، اي بسيار سخت گيرنده و صاحب قدرت، اي کسي که هر چه اراده کند انجام پذيرد، اي صاحب نيروي جاودانه، اي مهربان، اي زنده در هنگاميکه هيچ زنده‏اي وجود نداشته باشد، اي زنده.
پروردگارا! از تو مي‏خواهم به آن اسم پنهان و پوشيده که در عالم غيب نزد خودت قرارداده‏اي، و هيچ يک از مخلوقاتت برآن‏آگاهي ندارند، و از تو مي‏خواهم به آن اسم که به آن مخلوقاتت را هرگونه که بخواهي در رحمها شکل مي‏دهي، و به آن اسم روزيهايشان را در چند طبقه تاريک از ميان رگها و استخوانها مي‏فرستي.
و از تو مي‏خواهم به آن نامت که با آن ميان دلهاي دوستانت الفت داده، و نيز بين يخ و آتش هماهنگي برقرار کرده‏اي، که نه اين آن را آب مي‏کند و نه آن اين را خاموش مي‏سازد.
و تو را مي‏خوانم به آن نامت که با آن طعم آبها را پديد آورده‏اي، و تو را مي‏خوانم به آن نامت که با آن آب را در ريشه‏هاي گياهان ميان طبقات خاک جاري ساخته‏اي، و آب را به رگ و ريشه در ختان در ميان سنگ خارا فرستاده‏اي.
و از تو مي‏خواهم به آن نامت که به آن طعم ميوه‏ها و رنگ آنها را پديد آورده‏اي، و از تو مي‏خواهم به آن نامي که با آن پديد آورده و باز
مي‏گرداني، و تو را مي‏خوانم به آن اسم يکتاي بي‏همتاي. تو که در وحدانيّت يکتاست و در بي‏نيازي بي‏همتا. و تو را مي‏خوانم به آن نامت که با آن آب را از سنگ سخت شکافته و از هرجا که اراده نمودي جاري ساخته‏اي، و تو را مي‏خوانم به آن نامت که با آن خلقت را آفريدي، و هر گونه که خواسته‏اي و هر طوري که خواسته‏اند روزيشان داده‏اي.
اي کسي که روزها و شبها او را تغيير ندهند، تو را مي‏خوانم به آنچه نوح تو را با آن خواند، آن هنگام که تو را مخاطب قرارداد، پس او و همراهانش را نجات داده و قومش را هلاک نمودي.
و تو را مي‏خوانم به آنچه خليل تو ابراهيم با آن تو را خواند، آنگاه که تو را مخاطب قرارداد، پس او را نجات داده و آتش را بروي سرد و سلامت نمودي.
و تو را مي‏خوانم به آنچه کليم تو موسي تو را با آن خواند، پس دريا (رودنيل) را شکافتي و او و بني اسرائيل را نجات داده و فرعون و قومش را درآن غرق ساختي.
و تو را مي‏خوانم به آنچه روح تو عيسي تو را با آن خواند، آنگاه که تو را مخاطب قرار داد، پس او را از دشمنان نجات داده و بسوي خودت بالا بردي، و تو را مي‏خوانم به آنچه حبيب تو و برگزيده و پيامبرت محمد، تو را با آن خواند، پس دعايش را اجابت کرده و از احزاب و گروهها نجاتش دادي و بر دشمنانت ياريش نمودي.
و از تومي‏خواهم به آن نامت که هرگاه با آن خوانده شوي اجابت مي‏فرمايي، اي‏کسي که خلق و امر از آنِ توست، اي آنکه دانش او همه چيز را فراگرفته، اي آنکه تعداد همه چيز را مي‏داند.
اي آنکه روزها و شبها او را تغيير ندهند، و صداها بر او مشتبه نگردد، زبانها بر او پوشيده نمي‏ماند، و اصرار کنندگان او را به ستوه درنياورند.
از تو درخواست مي‏کنم که بر برگزيدگان خلقت محمد و خاندانش با برترين درودهايت درود فرستي، و برتمامي پيامبران و فرستگانت که هدايت را از جانب تو تبليغ کرده و پيمانهاي اطاعتت را محکم نمودند، درود فرستي، و بربندگان صالحت درود فرست.
اي آنکه خلف و عده نمي‏کني، و عده‏اي راکه بمن داده‏اي تحقق بخش و اصحابم را برايم جمع کرده و آنان را صبور گردان، و مرا بردشمنانت و دشمنان فرستاده‏ات ياري بخش، و دعايم را نااميد مگردان، که من بنده تو فرزند بنده‏ات، فرزند کنيزت هستم، اسير درگاه توام.
اي آقاي من توهستي که اين مقام را بر من منّت نهاده‏اي و از ميان بسياري از مخلوقاتت بر من تفضّلْ فرموده‏اي.
از تو درخواست مي‏کنم، که بر محمد و خاندانش درود فرستي و آنچه بمن وعده کرده‏اي را تحقّق بخشي، بدرستي که گفتارت صادق بوده و خلف وعده نمي‏کني، و بر هر چيز توانائي.